top of page

Хто може оформити тимчасовий прихисток в Румунії?


Румунія, як і інші країни Євросоюзу, надає українським біженцям прихисток від російської агресії.


Якщо ви маєте право на отримання тимчасового захисту в Румунії, то у вас буде 90 днів, щоб подати заявку на отримання цього статусу. Для цього вам потрібно звернутися до румунських органів влади. Це може бути прикордонна поліція або Генеральна інспекція з питань імміграції, або Регіональний центр процедур та розміщення шукачів притулку.


На тимчасовий захист у Румунії можуть розраховувати такі категорії людей:

  1. Громадяни України, які проживали на території України до 24 лютого та члени їхніх сімей, незалежно від того, коли вони виїхали з території України;

  2. Особи, які не мають українського громадянства, але користувалися міжнародним або еквівалентним національним захистом на території України до 24 лютого 2022 року;

  3. Особи, які не мають українського громадянства, але легально проживали на території України до 24 лютого й можуть підтвердити це документально. Важливо, що для того, щоб скористатися тимчасовим захистом у Румунії, ці люди повинні довести, що вони не можуть повернутися у свою країну на безпечних та тривалих умовах.

До членів сім’ї всіх вищезазначених категорій належать чоловіки та дружини, партнери, з якими ви перебуваєте у стабільних стосунках, діти та інші близькі родичи. Вони також мають право отримати тимчасовий захист у цій країні.


Коли ж можуть відмовити у наданні прихистку ? До таких випадків відносять:

  • Вчинення особою, яка подається на тимчасовий захист, тяжкого злочину проти миру, людства або воєнного злочину. Сюди належать навіть ті випадки, коли злочин було вчинено до моменту в’їзду в Румунію.

  • Особа, яка подається на тимчасовий захист, винна у діях, що суперечать принципам і цілям Організації Об’єднаних Націй (ООН).

  • Існують вагомі підстави для визнання особи, що подається на тимчасовий захист, небезпечною для Румунії.

Якщо ви плануєте влаштуватися на роботу в Румунії, то ви маєте право зробити це на підставі посвідки на тимчасове проживання. Отримувати робочу візу та дозвіл на працевлаштування вам не потрібно. Але якщо ви плануєте влаштуватися на роботу у сфері медицини, у вас повинні бути документи, які підтверджують вашу кваліфікацію.

Comments


bottom of page