top of page

Розвіюємо міфи стосовно канадської візи


Канада, як і багато інших країн світу, допомагає українцям, особливо наразі в період війни. Для наших співвітчизників в Канаді діє спеціальна програма екстреного переїзду, розроблена система фінансової підтримки та надана можливість працевлаштування та доступ до освіти і медицини.


Усі ми уже знаємо або чули про можливість отримання візи до Канади про так званій програмі CUAET. Дана програма стартувала 31.03.2022 р. і успішно діє до сьогодні - уже близько 700 000 громадян України отримали дану візу і велика частина успішно робить перші кроки на території цієї країни щодо облаштування, пошуку роботи та початку нового життя. За цей невеликий період дії цієї програми, канадська віза "обросла" міфами та чутками, які не відповідають дійсності. Зупинемось на найбільш розповсюджених міфах...


Отже міф перший: крайній термін дії програми 31.03.2023 р. Так, дійсно, номінально термін дії програми був запроваджений з 31.03.2022 р. до 31.03.2023 р. - тобто на один рік. Однак, варто зазначити, що на різноманітних онлайн зустрічах з представниками міграційної служби Канади та представниками неурядових організацій, юристів, волонтерів - неодноразово проговорюється, що дана програма прямо залежить від воєнної обстановки на території України і вона може бути продовжена на новий термін. Тобто, наразі стверджувати, що дія програми однозначно завершиться 31.03.2023 ми не можемо.


Міф другий: "На разі не можливо записатися на здачу біометрії у Львові навіть на 2023

р" - це лише чутки, не підтверджені ніякими доказами. Так, на сайті, який дозволяє здійснити запис, дійсно буває неможливо зловити вільне віконце, але це не пов'язано з відсутністю місць взагалі. Також, не забуваємо, що є і інші можливості запису: телефоном, шляхом надіслання електронного листа тощо.


Міф третій: "Якщо ти не громадянин України, то ти не маєш права розраховувати на цю програму" - це не зовсім так. Тут варто зауважити на такий момент - якщо ти є чоловік або дружина гр. України, то цілком правомірно іноземець може отримати візу в Канаду за цією програмою. Варто відмітити, що не обов'язково такий шлюб має бути офіційно зареєстрований і це мега важливо. У Канаді є поняття цивільний шлюб, це коли пара проживає разом не менше одного року. Отже, таке подружжя зможе податися разом на канадську візу, але надавши при цьому додаткові документальні підтвердження такого цивільного шлюбу - спільне проживання, ведення господарства тощо.


Міф четвертий: "Отримавши візу за програмою CUAET я не зможу вести бізнес як фізична особа підприємець або відрити юридичну особу". Канадське законодавство жодним чином не обмежує у цьому - тобто не має такої норми стосовно заборони ведення підприємницької діяльності іноземцю. Тобто, будь яка особа, яка законно перетнула кордон та правомірно перебуває на території Канади вправі вести бізнес у формі аналогу нашого ФОП або шляхом відкриття юридичної особи.


Це не вичерпний перелік чуток та міфів... В будь якому випадку потрібно детально перевіряти будь яку інформацію - адже часто-густо, простори інтернету та соцмережі вводять в оману наших співвітчизників.


Нагадуємо, що команда EuroVista з радістю допоможе в усіх питання стосовно відкриття канадської візи за програмою CUAET.

Наші контактні телефони: +48886098781 (viber); +380685823066 (viber/Telegram/WhatsApp); +380930018392.


Comments


bottom of page