top of page

Що таке візовий коридор?


Дуже часто виникає ситуація, коли працівник має бажання працювати, але виїхати за кордон можливості не має, через так званий "візовий коридор". У даній статті ми розберемось із цим поняттям.


Коридор в візі — це той час, який Ви повинні перебувати в Україні, наприклад, якщо у Вас є віза в Польщу на півроку, то це значить, що півроку потрібно знаходитись в Україні.


Як це працює з безвізом? Чи є у без віза коридор? Так, у безвізовому режимі є коридор — 90 днів перебуваєте в Польщі, 90 днів в Україні . Якщо, наприклад Ви були не 90 днів, а 20 в ЄС, то в такому випадку діє правило 90/180. Це означає, що 90 днів можна перебувати протягом 180-ти. Наприклад, Ви були в Польщі 30 днів, потім приїхали в Україну і пробули вдома 20 днів, то це означає, що у Вас в запасі ще 60 днів безвізу, їх Ви можете використовувати до кінця півріччя, тобто з першого в’їзду потрібно відрахувати 180 днів, це і буде Ваша кінцева дата.


Пам’ятайте! Безвіз дає право перебувати не більше 90 днів протягом 180-ти. Після яких віз немає коридору? Є тільки одна категорія візи після якої немає коридору, це віза по запрошенню від воєводи , вона дається на рік, і після її закінчення не потрібно бути рік на території України , можна відразу відкривати візу або їхати по безвізу.

Як уникнути коридору? Як «перебити» коридор? Після піврічної візи. Якщо наприклад, Ви відкрили піврічну візу в Польщу ( 180/360 або 180/180 ), то після її закінчення, потрібно півроку бути на території України, але можна і відкривати нову візу на запрошення від воєводи (віза на рік), якщо хочете продовжити легально працювати в Польщі. Так само після піврічної візи можна поїхати по безвізу в Польщу як турист, легально після піврічної візи по безвізу працювати не можна, так як йде коридор.


Після безвізу, якщо Ви були в Польщі 90 днів і працювали там, то Ви можете по приїзду в Україну або чекати 90 днів для повторної поїздки по безвізу, або ж можете відкрити візу на запрошення від воєводи або по запрошенню на сезонні роботи, піврічне запрошення (Освядченіє) Вам не видадуть, а видадуть запрошення лише на 90 днів, з ним візу відкрити не можна. Якщо після річної візи на запрошення від воєводи. Після того як у Вас закінчиться річна Польська віза чекати коридорів не потрібно, можна їхати по безвізу або ж відкриити піврічну чи річну візу і вільно їхати.


Що таке 180/180 або 180/360? 180 на 180 — це означає що 180 днів Ви працюєте в Польщі а 180 днів потрібно перебувати на території України, ці 180 днів можете безперервно перебувати на території Польщі, а якщо будите їхати в Україну тоді ці дні будуть згоряти, це розписано в запрошенні, наприклад Ви попрацювали 2 місяці і на тиждень приїхали в Україну, цей тиждень буде вважатися що Ви були на території Польщі. 180 на 360 — це означає що Ви можете перебувати в Польщі пів року в перебігу року, тобто, якщо віза відкрита з 01.01.2018 по 01.01.2019, але обмеження днів 180 або менше, то це означає що в цей річний проміжок Ви можете знаходитися не більше ніж 180 днів, або менше, дивіться по візі. Що краще 180/180 або 180/360? Взагалі це роботодавець знає, що краще, якщо наприклад у роботодавця є для Вас робота в січні і лютому , а наприклад з березня по травень роботи немає, а потім знову з’являється, то це він вказує це в запрошенні, це і називається візовий коридор. З таким дозволом на роботу, відкривається віза на півроку, протягом року.З таким запрошенням якщо Ви будите їхати додому на 2-3 місяці цей час не буде вираховуватися з візи. Якщо роботодавець надає Вам роботу на все пів року, тоді запрошення буде 180/180 і Вам візу повинні відкрити на пів року. Кожному звичайно своє, але на мій погляд краще 180/360 бо коли раптом сталося так що потрібно на місяць-два виїхати в Україну віза не пропадає.


Джерело: https://multi-viza.com.ua

Comments


bottom of page